5 najčastejších otázok na kokosový olej alebo čo by vás mohlo ešte zaujímať

1) Tuhý alebo tekutý? Akú konzistenciu má mať kokosový olej?

Kokosový olej sa topí pri teplote 22-240C. Pri nižšej teplote je tuhý a mramorovo biely (či ľahko žltkastý). Opakované topenie a tuhnutie nemá na kvalitu oleja žiadny vplyv.

2) Prečo je dôležité lisovanie oleja za studena?

Pri bežnej výrobe kokosového oleja sa kokos zahrieva na vysokú teplotu a lisuje sa za použitia veľkého tlaku. Získa sa tak síce veľké množstvo oleja, ale olej stráca veľa zo svojich kvalít. Lisovanie za studena je veľmi šetrná metóda, vďaka ktorej si olej uchováva maximum prospešných látok.

3) Prečo je dôležitá BIO certifikácia?

Bio certifikácia zaručuje nielen to, že pri pestovaní kokosových paliem neboli použité žiadne syntetické hnojivá a palmy rástli v čistej prírode. Znamená to tiež, že aj pri spracovaní (predovšetkým pri filtrácii a čistení oleja) neboli použité žiadne agresívne chemické látky a všetky procesy sú na prírodnej báze a maximálne šetrné ako k oleju, tak k životnému prostrediu.

4) Prečo je dôležité aj balenie za studena, nestačí lisovanie za studena?

Aj keď je kokosový olej lisovaný za studena, mnohí výrobcovia ho potom kvôli ľahšiemu filtrovaniu a baleniu zahrejú na vysokú teplotu. Pri spracovaní PURITY VISION® kokosového oleja dbáme na to, aby celý proces vrátane balenia prebiehal pri nízkych teplotách pre zachovanie všetkých prospešných látok.

5) Dá sa použiť kokosový olej aj ako lubrikačný gél?

Áno. BIO kokosový olej PURITY VISION® výborne funguje aj ako lubrikačný gél. Je vhodný aj pre veľmi citlivú sliznicu. Sliznicu nedráždi a umožňuje skvelú kĺzavosť. Nie je vhodný pri používaní kondómu.