Tajomstvo sviežej pokožky v hlavnej úlohe kokosový olej

Kokosový olej PURITY VISION® pleť vyživuje, chráni a upokojuje.

  • Ľahko sa vstrebáva a nezanecháva mastný film.
  • Hojivo pôsobí na podráždenú pleť, skvele tak nahradí napríklad mlieko po opaľovaní.
  • Obsahuje antioxidanty, ktoré pokožku chránia pred škodlivými vplyvmi voľných radikálov,
  • Napomáha tak obnovovať mladistvý vzhľad a sviežosť.
  • Udržuje pleť hladkú a pružnú, bez drobných vrások a liniek.
  • Je vhodný aj pre veľmi citlivú a alergicky reagujúcu pokožku detí a dospelých.

Odborníci veria, že kokosový olej môže pomáhať obnovovať sviežosť pleti. Chráni totiž pokožku pred škodlivými vplyvmi voľných radikálov a vďaka tomuto anti-aging pôsobeniu prispieva ku sviežemu vzhľadu pokožky. Keď sa kokosový olej vstrebáva do pokožky a spojivového tkaniva, napomáha obmedzovať vznik drobným liniek a vrások, pretože udržiava spojivové tkanivo silné a pružné. Kokosový olej tiež podporuje odstraňovanie odumretých kožných buniek a tým robí pokožku hladšou. Kokosový olej blahodarne pôsobí na pery a jemnú pleť tváre so sklonom k ​​vráskam.
Naše tipy: Aby ste z kokosového oleja získali maximum, vždy ho aplikujte na navlhčenú pleť. Vďaka tomu bude pokožka nielen chránená a vyživená, ale aj hydratovaná! Kokosový olej skvele funguje aj ako odličovací olej.

Vyskúšajte kokosový olej aj ako ideálny odličovací olej. Zvlášť ak máte suchú a citlivú pokožku, nemali by ste bežné odličovacie prostriedky na báze alkoholu vôbec používať. Pri odličovaní vmasírujte väčšie množstvo oleja do vašej pokožky. Olej následne zmyte vlažnou vodou, pre lepší efekt si môžete pomôcť malým uterákom z mikrovlákna.

Kokosový olej je ideálny masážny olej. Používajú ho už dlhú dobu aj profesionálni maséri a terapeuti k uvoľneniu stuhnutých svalov. Nemusíte ale byť profesionálnym masérom, aby ste si dopriali priaznivého pôsobenia kokosového oleja. Proste používajte kokosový olej namiesto telového mlieka či telového krému.