7 + 1 tipov na krásne vlasy s kokosovým olejom

Všetci túžime po krásnych lesklých a zdravých vlasoch, ale kde je schované to tajomstvo? Možno práve v kokosovom oleji.

Máme pre vás 7 tipov a jeden recept, ako takých vlasov docieliť a v hlavnej úlohe bude kokosový olej PURITY VISION®. Pretože intenzívne vyživuje a regeneruje suché a poškodené vlasy, tak pri pravidelnom používaní zamedzuje prílišnému masteniu alebo vysušovaniu vlasov a štiepeniu končekov.

1. Na rozštiepené končeky

Príčinou rozštiepených končekov sú suché vlasy, kokosový olej ich krásne hydratuje vďaka kyseline laurovej a vitamínu E a K a železu. Ak sú vaše vlasy veľmi zničené je vhodné si končeky nechať najskôr zastrihnúť u kaderníčky. Malé množstvo kokosového oleja votrite do vlhkých končekov vlasov a nechajte vstrebať. Môžete aplikovať po každom umytí vlasov. Len pozor na množstvo, aby neboli vlasy mastné až moc. Ďalšou možnosťou je, si urobiť výživný zábal napríklad cez noc.

2. Výživný zábal a masáž hlavy
Budete potrebovať 5 lyžíc kokosového oleja, ak máte vlasy kratšie, určite použite oleja menej. Olej rozohrejte fénom, na radiátore alebo postupne pri nanášaní v dlaniach. Kokosák môžete nanášať postupne, alebo ho naraz vyliať na vršok hlavy. Jemne ho vmasírujte do hlavy a po celej dĺžke vlasov, tak aby boli úplne obalené v oleji. Vlasy si zabaľte do uteráka a nechajte zábal pôsobiť aspoň 2 hodiny, alebo cez noc. Potom vlasy umyte vaším obľúbeným prírodným šampónom. V prípade, keď máte zábal cez noc, odporúčame dať na vankúš starý uterák, aby ste neumastili svoje obliečky. Výživné zábaly Vám pomôžu aj s bojom s lupinami, pretože bude Vaša pokožka krásne hydratovaná.

3. Prírodný kondicionér

Pre jemné a lesklé vlasy používajte kokosový olej ako kondicionér. Do vlhkých vlasov naneste rozohriaty kokosový olej a nechajte ho pôsobiť aspoň pár minút. Následne umyte vlasy vodou, bude potrebné ich umyť aspoň 3x, aby sa kokosový olej dobre vymyl.

4. Prevencia lupín

Vďaka antibakteriálnym látkam obsiahnutých v mastných kyselinách oleja, je kokosák skvelým prostriedkom v boji proti lupinám. Odporúčame pravidelné masáže hlavy, aby sa pokožka vyživila.

5. Výživa a ochrana vlasov

Nedostatočná hydratácia vlasov vedie k ich lámaniu a poškodeniu. Pravidelné používanie kokosového oleja vlasy zvlhčí a zároveň je skvelou prevenciou. Vďaka vitamínu E dodáva potrebnú jemnosť a zdravý vzhľad. Kokosový olej vniká hlboko do štruktúry vlasu a tým mu dodáva potrebné živiny. Naviac vytvára ochrannú vrstvu okolo vlasu, ktorá ho chráni pred poškodením v dôsledku slnečného žiarenia a znečisteného ovzdušia.

6. Starostlivosť o vlasy u detí

Pri používaní kokosového oleja ako kondicionéra, budú vlasy vašich detí jemné, a hlavne ľahko rozčesateľné.

7. Prevencia proti padaniu vlasov

Pravidelné masáže hlavy s kokosovým olejom vám pomôžu zmierniť padanie vlasov a posilnia vlasové korienky. Ak je váš problém spôsobený ochorením alebo hormonálnou poruchou účinky týchto masáží nemožno zaručiť.

8. Urobte si svoj šampón z kokosového oleja

Z kokosového oleja si môžete vytvoriť prírodný a ekologický šampón, postup je úplne jednoduchý.Budete potrebovať:

  • 1 lyžičku PURITY VISION® RAW Bio kokosového oleja
  • 1 lyžičku jedlej sódy
  • 5 lyžíc jablčného octu
  • 1 lyžica vlažnej vody

Ako na to:

Raw kokosový olej vložíme do misky, rozohrejeme ho vo vodnom kúpeli, alebo fénom, tak aby bol pekne tekutý. Kokosák zmiešame s ostatnými ingredienciami a dôkladne rozmiešame. Uistite sa, že je jedlá sóda naozaj rozpustená.

Zmes potom používame ako normálny šampón. Nezabudnite ho vmasírovať aj do pokožky hlavy, pretože tá je základom pre krásne a zdravé vlasy. Vlasy dôkladne opláchnite vlažnou vodou a v poslednej minúte čo najstudenejšiou. Studená voda uzavrie póry vlasov a dodá im lesk.