Recept na Medové Cukríky proti nachladnutiu s kokosovým olejom

Už viete ako sa zbaviť bolesti hrdla, kašľu a hlavne ako posilniť imunitu? Vyskúšajte tento recept na prírodné pastilky z medu, kokosového oleja a škorice, ktoré posilnia Vašu imunitu a utlmia kašeľ a prechladnutie behom pár … Viac

Už viete ako sa zbaviť bolesti hrdla, kašľu a hlavne ako posilniť imunitu?Raw Bio kokosový olej
Vyskúšajte tento recept na prírodné pastilky z medu, kokosového oleja a škorice, ktoré posilnia Vašu imunitu a utlmia kašeľ a prechladnutie behom pár dní. Sú jednoduché na prípravu, sú úplne prírodné a hlavne sú veľmi dobré.

Budete potrebovať:

  • 100 ml Raw kokosového oleja PURITY VISION®
  • 100 g Medu
  • 1 lyžičku Škorice (Cejlónska je najlepšia)
  • Pre ešte lepšie účinky pridajte aj sušený zázvor.

Ako na to:

Kokosový olej nechajte zmäknúť pri izbovej teplote. Vyšľahajte ho s medom a škoricou dohladka, prelejte do malých silikónových formičiek a nechajte zmraziť asi 20 minút. Cukríky následne preložte do uzatvárateľnej dózy a skladujte ich v chladničke v uzavretej nádobe až dva mesiace.
Kokosový olej sa rozpúšťa až pri teplote 24C, preto zostanú pastilky v chladničke pekne tvrdé.
Cukríky môžete jesť kedykoľvek vás začne škriabať v hrdle, aby ste predišli ochoreniu. Alebo keď už ste chorý, ako podporu na rýchlejšie uzdravenie. Alebo len tak, keď máte chuť na niečo sladké.

Prečo je kombinácia týchto troch potravín tak zázračná?

Pozrime sa na ne pekne poporiadku.

Raw kokosový olej

Pretože kokosový olej obsahuje kyselinu laurovú, kaprylovú a kaprinovú a vitamíny A, C a E, tak skvele posilňuje imunitný systém, zároveň ničí vírusy, baktérie a kvasinky a pôsobí protizápalovo. Pri nachladnutí sa odporúča na zmiernenie kašľa a bolesti v krku. Kokosový olej má kopu ďalších skvelých účinkov pre náš organizmus.

Škorica

Škorica má hneď niekoľko skvelých účinkov. Likviduje vírusy, baktérie a plesne, takže ju niektorí považujú za prírodné antibiotikum. Zvyšuje aktivitu mozgu, v jednom výskume sa dokonca účastníkom zlepšila pamäť. Škorica Vám prehreje celé telo, čo oceníte v jesennom a zimnom období.

Med

Med je rovnako ako škorica považovaný za prírodné antibiotikum, pretože ničí baktérie, ale navyše posilňuje imunitu. Med obsahuje veľa zdravý prospešných látok, vitamínov a minerálov. Práve preto je skvelý ako prevencia pri prechladnutí a hlavne robí telo odolnejšie.

Raw Bio kokosový olej pre tento recept zakúpite v e-shope Organic Time.